ULIXIS

VÝCVIK ULIXIS

AGILITY
Agility jsme začali trénovat až když byl Ulíkovi rok a půl. Zájem o tento sport jsem měla už když jsme si Uliho pořídili, ale to jsem nevěděla, jak je obtížné najít v našem okolí cvičiště, kde by se věnovali i malým plemenům. Nyní je to 4 roky nazpátek, teď už je výběr rozmanitější, ale tenkrát tu byla jen klasická kynologická cvičiště.
K agility jsme se dostali až na Psole, díky Hance Pavlatové. Chdíme tam dodnes a za všechno, co umíme, vděčíme jen jim.
Začali jsme závodit v roce 2009, kdy jsme objeli pár neoficiálních závodů, abychom okoukali, jak to vlastně chodí. Dařilo se nám ale jen doma, na našich psoláckých závodech jsme si vždy odnesli pohár za 1.místo, ale venku nás asi přepadla nervozita a většinou jsme se neumístili.
Začátkem roku 2010 jsme se odhodlali zažádat o výkonostní průkaz a vyrazili na první oficiální závody. Na prvních dvojzkouškách jsme hned jednu splnili na výborně a tak to šlo dál. Na třech dvojzkouškách jsme doběhli 3x na výborně, tím jsme si vybojovali postup do kategorie SA2, kde se nyní snažíme uspět.

Zkoušky: SA1, SA2
FLYBALL
Flyball mě opravdu očaroval. Začali jsme ho dělat jako vedlejší sport k agility. Chtěla jsem flyball dělat přednostně, ale Uli měl jiný názor. Sice ho flyball baví, ale agility dá vždy přednost, možná proto, že není úplně milovník míčků a raději běhá se mnou, než sám, takže ve flyballu nevidí tak velkou motivaci.
Celkem úspěšně jsme se zúčastnili několika závodů. Běháme za družstvo CaramBALLS, i když nyní už běha flyball hlavně Rojík, ten je opravdový nadšenec.

Titul: FLY21
POSLUŠNOST
Poslušnost nebaví nijak zvlášť ani mě, ani Ulíka, ale neposlušné psy doma nechci, proto chtě nechtě posloucháme :-) Ulík si rád dělá věci po svém, takže donutit ho k soustředění a přesnosti není úplně snadné. Ale na cvičišti se nenechá rozhodit a za dobrotu krásně zvládá základní poslušnost. Když z toho kouká odměna, tak velmi rád pracuje.

Splněné zkoušky: ZOP
DOG DANCING
Tanec se psem trénujeme čas od času, třeba když je venku ošklivo a nudíme se. Žádných závodů jsme se zatím nezúčastnili a ani to neplánujeme, Ulík moc rád štěká a to by nás vyloučili dříve, než bychom přišli na řadu...
Zvládáme pár triků a základní sestavu.
Umíme např. slalom (krok krok), válení sudů na obě strany, panáček (Ulíkovo velice oblíbené), obíhání, atd. ...
COURSING
Coursing nás celkem baví, ale netrénujeme ho vůbec pravidelně, nemáme k tomu vybavení. Takže spíš, když se naskytne nějaká šance, rádi si jdeme zaběhat za střapečkem.